ورق کارتن سه لایه

ورق کارتن 3 لایه

مشخصات ورق کارتن 3 لایه

جنس: ورق کارتن سه لایه

ابعاد ورق: در هر ابعاد قابل سفارش می باشد.

تیراژ: حداقل 1500 متر طولی

قابلیت چاپ: دارد

نوع چاپ: افست


از طریق لینک زیر می توانید کاتالوگ محصولات کارخانه کارتن سازی الماس سبز کویر را مشاهده نمایید و پس از آن به درج سفارش از طریق فرم سفارش و یا با تماس با واحد فروش سفارش خود را ثبت نمایید.


ورق کارتن 3 لایه

ورق کارتن 3 لایه یا همان کارتن سه لایه یک نوع مواد بسته ‌بندی است که از سه لایه مختلف ساخته شده است. این نوع کارتن عمدتاً برای بسته ‌بندی و حمل و نقل مواد و محصولات مختلف استفاده می‌شود. لایه‌های مختلف ورق کارتن 3 لایه عبارت‌اند از:

  • لایه بیرونی (لایه اول)

این لایه به عنوان لایه پوششی و محافظ بر روی سطح کارتن قرار دارد. این لایه معمولاً از کاغذ با کیفیت پوشش داده شده و با چاپ و طراحی‌های مختلف تشکیل شده است و اغلب به عنوان “لایه چاپی” نیز شناخته می‌شود.

  • لایه میانی (لایه دوم)

این لایه به صورت راه راه به عنوان لایه محافظ و استحکام‌ بخش کارتن عمل می‌کند. معمولاً از کاغذ مقاوم ساخته شده است و وظیفه تقویت کارتن و افزایش مقاومت آن در برابر فشار و ضربه‌ها را دارد.

  • لایه داخلی (لایه سوم)

این لایه در تماس مستقیم با محصولات قرار می‌گیرد و باید مواد و محصولات را در برابر آسیب‌ها و زیان‌های ممکن محافظت کند. این لایه ممکن است از کاغذ معمولی یا کاغذ با کیفیت کمتری تشکیل شده باشد.

کارتن‌ 3 لایه به دلیل ساختار سه لایه ‌ای آن، انعطاف‌پذیری و استحکام مناسبی را برای بسته ‌بندی محصولات ارائه می‌دهند و معمولاً در صنایع مختلف از جمله بسته ‌بندی محصولات غذایی، لوازم الکترونیکی، کارتن‌های ارسال پستی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

مزایای کارتن 3 لایه

کارتن 3 لایه برخی مزایا و مزیت‌های مهم در بسته ‌بندی و حمل و نقل محصولات ارائه می‌دهد. در زیر به برخی از این مزایا اشاره می‌شود:

  • استحکام و مقاومت

لایه میانی ورق کارتن 3 لایه از کاغذ با کیفیت ساخته شده است که به کارتن استحکام و مقاومت بیشتری می‌بخشد. این ویژگی موجب می‌شود که کارتن سه لایه توانایی مقاومت در برابر فشار و ضربه‌ها را داشته باشد.

  • سهولت در چاپ و طراحی

لایه بیرونی ورق کارتن سه لایه نیز از کاغذ با کیفیت می باشد که به راحتی قابل چاپ و طراحی است که امکان تولید کارتن‌های با طرح‌های متنوع و جذاب را می‌دهد که می‌تواند جلب توجه مشتریان و افزایش شناخت برند را به همراه داشته باشد.

  • وزن کم و انعطاف‌پذیری

ورق کارتن سه لایه نسبت به برخی جایگزین‌های سنگین‌تر نظیر جعبه‌های چوبی، سبک‌تر است. این ویژگی می‌تواند هزینه‌های حمل و نقل را کاهش دهد و نیز در مورد محصولاتی که نیاز به انعطاف‌پذیری دارند مزیت ایجاد کند.

  • قابلیت اقتصادی

کارتن 3 لایه معمولاً از مواد ارزان‌تری ساخته می‌شود و به تولید کمترین هزینه در مقایسه با سایر مواد بسته ‌بندی منجر می‌شود.

  • حفظ کیفیت محصول

استفاده از کارتن سه لایه می‌تواند محصولات را از خطرات مختلف مانند رطوبت، گرد و غبار و آسیب‌های مکانی محافظت کند.

با توجه به این مزایا، کارتن سه لایه به عنوان یک گزینه محبوب در صنعت بسته ‌بندی برای حمل و نقل محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد و به بهبود محافظت محصولات و جذابیت بصری برندهای مختلف کمک می‌کند.