تست های استاندارد کارتن در کارخانه کارتن سازی

تست های استاندارد کارتن در کارخانه کارتن سازی

تست های استاندارد کارتن در کارخانه کارتن سازی

تست Burst (قدرت ترکیدن)

استحکام ترکیدگی یک جعبه موجدار به مقدار نیرویی اشاره دارد که می تواند قبل از پارگی، ترک خوردن یا از هم پاشیدن مواد اعمال شود. آزمایش Burst، که بیش از 130 سال پیش ساخته شد، تا زمانی که مواد کروگیت را ترک کند، نیرو اعمال می کند. نتایج آزمایش بر حسب پوند با امتیاز داده شده است. به عنوان مثال، یک جعبه با درجه 200# می تواند 200 پوند (90 کیلوگرم) نیرو در هر اینچ مربع را تحمل کند. نتایج آزمایش Burst داده‌هایی را در رابطه با مقدار نیروی لازم در هر اینچ مربع برای ترکیدن کاغذ روی جعبه موج‌دار ارائه می‌دهد.

تست Burst نشان‌دهنده‌ای است از اینکه یک جعبه چگونه به‌صورت جداگانه حمل می‌شود و در معرض عملیات مونتاژ و حمل‌کننده پست قرار می‌گیرد. همانطور که در کانال های توزیع متعدد حرکت می کند، محتویات جعبه به احتمال زیاد به داخل حرکت می کند و احتمالاً باعث سوراخ شدن آن می شود.

عیب تست Burst این است که محیط فلوت شده به قدرت ترکیدگی جعبه نمی افزاید. این بدان معنا نیست که رسانه مهم نیست، زیرا 50 درصد از قدرت انباشته شدن جعبه از محیط حاصل می شود. اینجاست که Edge Crush Test وارد می شود.

تست له شدن لبه (ECT)

تست ECT مقاومت فشاری عمودی یک جعبه را اندازه گیری می کند و به عنوان نشانگر این است که یک جعبه چگونه به انباشته شدن برای حمل و نقل یا قرار دادن روی پالت واکنش نشان می دهد. این یک آزمایش معقول و قابل اعتماد برای تعیین اینکه یک جعبه چگونه در طول حمل و نقل و در حین جابجایی شکل خود را حفظ می کند، است. آزمون ECT یک تست ویژگی “مبتنی بر عملکرد” ​​است تا یک تست “ویژگی های مادی”.

ECT یک جعبه را می توان تحت تأثیر عوامل متعددی قرار داد که شامل رطوبت، مدت زمانی که جعبه روی هم می ماند، میزان خرد شدن از طریق دستگاه تولید و الگوی انباشته شدن. جعبه ای که با ECT 55 تست می شود، می تواند 55 پوند (25 کیلوگرم) فشار را تحمل کند.

وزن پایه

وزن پایه اندازه گیری وزن ورق های مقوایی قبل از تبدیل به جعبه است و وزن یک دسته کاغذ بر حسب پوند است. از آنجایی که کاغذ در اندازه ها و عرض های مختلف وجود دارد، وزن پایه می تواند متفاوت باشد و باید با اندازه گیری و وزن یک تکه کاغذ محاسبه شود.

وزن کاغذ

وزن مقوا به ضخامت کاغذ مقوا بستگی دارد. وزن کاغذ برای ساخت ورق های کروگیت بر حسب پوند اندازه گیری می شود که می تواند از 26 پوند متغیر باشد. تا 42 پوند (11.8 تا 19 کیلوگرم).

پوشش ها

در طول تولید جعبه های کروگیت، پوشش ها و پرداخت ها برای محافظت از پایداری جعبه و دادن ظاهر خاصی به آن اعمال می شود. دو نوع اصلی پوشش وجود دارد که آبی و UV هستند.

آبی – آبی یک پوشش شفاف با خشک شدن سریع است که به عنوان محافظ برای سطح جعبه عمل می کند. این می تواند براق یا مات باشد و در برابر سایش و کثیفی محافظت می کند.

اشعه ماوراء بنفش (UV) – اشعه ماوراء بنفش تحت اشعه ماوراء بنفش درمان می شود و در برابر خراش و خراش مقاوم است. گرانتر از پوشش آبی است اما دوام بیشتری دارد و محکم تر است.

 

جعبه های کروگیت چگونه ساخته می شوند

تولید تخته کروگیت

دستگاهی که تخته کروگیت را برای جعبه های کروگیت تولید می کند موجدار نامیده می شود. عناصر اصلی تخته موجدار آسترهایی هستند که سطح صاف تخته هستند و از درجات مختلف کاغذ تهیه می شوند. این عنصر مرکزی از الیاف بلند درختان چوب نرم ساخته شده است. قسمت فلوت دار از الیاف کوتاه تری که در درختان چوب سخت یافت می شود ساخته شده است.

رول های کاغذی بزرگ در یک فیسر ترکیب می شوند که شکل فلوت را ایجاد می کند. برای ایجاد فلوت، کاغذ تا دمای 338 درجه فارنهایت (170 درجه سانتیگراد) با بخار گرم می شود. کاغذ فلوت شده با استفاده از چسب در دمای کنترل شده به قله های فلوت ها به یک ورق منفرد آستر متصل می شود و توسط غلتک های فشار صاف فشار داده می شود. این یک وب یک رو تولید می کند.

شبکه تک رو از تک فیسر خارج می شود و به واحد چسب دوتایی و پشتیبان دوگانه می رود. برای تولید یک کاغذ موجدار دو جداره، دو تار تک چهره به واحد و همچنین آستر وارد می شود. در واحد چسب دوبل، نوک فلوت در معرض چسب برای اتصال آستر بیرونی چسب زده شده است. در طول فرآیند، آستر و تار تک صفحه ای فلوت شده به طور مداوم در دماهای کنترل شده و کنترل شده گرم می شوند تا چسب را خشک کرده و از اتصال ایمن اطمینان حاصل شود.

پس از خروج از پشتیبان دوبل، تخته موجدار از طریق خشک کن کشیده می شود و به طول های مورد نیاز برش داده می شود.

طول های مختلف تخته روی هم چیده می شود تا به تجهیزات چاپ و ایجاد جعبه وارد شود. بسته به نوع جعبه ها، با آرم، طرح و طیف رنگی چاپ می شوند.

نهایی کردن جعبه های کروگیت

تخته های کروگیت تراشه دار، چاپ شده و برش خورده به یک صاف کننده وارد می شوند که تخته ها را سوراخ می کند تا فلپ ها دسته ها ایجاد شود. این فرآیند می تواند تا 90 جعبه در دقیقه را تکمیل کند.

هنگامی که جعبه ها به اندازه کافی شکل گرفتند و برش داده شدند، به دستگاه تاشو فرستاده می شوند که جعبه را در امتداد خطوط  خم می کند و به قسمت هایی که به هم متصل می شوند چسب می زنند تا تکمیل شوند.

 

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.