انواع چاپ روی جعبه کروگیت

انواع چاپ روی جعبه کروگیت

انواع چاپ روی مقوای کروگیت

همه عاشق انتخاب هستند. و هنگام انتخاب بهترین روش برای چاپ روی جعبه های کروگیت، گزینه های متعددی دارید. بودجه، محدودیت‌های زمانی و کیفیت مورد نظر همگی بر تصمیم شما تأثیر می‌گذارند. اینکه آیا جعبه‌ها برای بسته‌بندی خرده‌فروشی اولیه یا حمل و نقل استفاده می‌شوند نیز بر نوع چاپ مورد نیاز شما تأثیر می‌گذارد.

بیایید به روش‌های مختلف چاپ روی جعبه‌های موجدار و به دنبال آن فرآیندهای چاپ متفاوتی که معمولاً برای چاپ روی موج‌دار در مجموعه های کارتن سازی استفاده می‌شوند، نگاهی بیندازیم.

دو روش اساسی برای چاپ روی جعبه های کروگیت وجود دارد: چاپ پیش چاپ و چاپ مستقیم.

چاپ مستقیم به معنای چاپ مستقیم روی جعبه است. این رایج ترین روش برای چاپ روی موجدار است و معمولاً با فلکسوگرافی یا چاپ دیجیتال انجام می شود.

پیش چاپ به این معناست که ابتدا روی یک ورق کاغذ چاپ کنید و سپس آن را روی جعبه کروگیت بچسبانید. چندین راه برای انجام این کار وجود دارد:

 

  1. چاپ بر روی Linerboard

چاپ روی تخته لاینر ابتدا، قبل از چسباندن آن به محیط، می تواند کیفیت بهتری نسبت به چاپ روی تخته لاینر پس از چسباندن آن به محیط داشته باشد. کیفیت چاپ بهتر از چاپ مستقیم است، اما به خوبی لیتو لیبل نیست. حجم شما باید زیاد باشد زیرا تخته لاینر روی یک رول بزرگ قرار می گیرد و معمولاً باید کل رول را خریداری کنید. اگرچه این کار به حجم بالایی نیاز دارد، اما هزینه بسیار پایینی را به همراه دارد.

 

  1. لمینیت مقوا بر روی موجدار سینگل

این روش گزینه‌هایی را برای استفاده از چاپ لیتو و روتوگراور ارائه می‌دهد و تخته بیرونی بادوام‌تری نسبت به تخته‌های استاندارد جعبه کروگیت ارائه می‌دهد که استحکام بیشتری نسبت به هر کارتن تاشو مقوایی ارائه می‌دهد.

 

  1. لیتو لیبلینگ

این شامل چاپ روی یک برچسب با استفاده از دستگاه چاپ لیتوگرافی، سپس چسباندن برچسب به یک تخته ترکیبی است. جعبه های تلویزیون صفحه تخت نمونه بارز این موضوع هستند. با استفاده از فرآیند 4 رنگی که تصاویر گرافیکی با کیفیت بالا را ارائه می دهد، کیفیت چاپ عالی را دریافت می کنید.

 

بیایید اکنون به سه فرآیند رایج برای چاپ روی جعبه های کروگیت نگاه کنیم:

فلکسوگرافی

لیتوگرافی افست

چاپ دیجیتال

 

فلکسوگرافی (فلکسو)

چاپ فلکسو مانند استفاده از “مهر لاستیکی بسیار پیچیده” است. به راحتی بر روی مواد خشن و صاف چاپ می شود و به دلیل سرعت چاپ خوب و زمان نصب نسبتا سریع، انتخاب بسیار محبوبی است. فلکسو برای چاپ روی جعبه‌های فرستنده و بسته‌بندی‌های خرده‌فروشی اولیه عالی است.

هنگام استفاده از کروگیت برای بسته بندی های خرده فروشی اولیه، اغلب مطلوب است که از برچسب لیتو برای رنگ های چشم نواز و کیفیت گرافیکی برجسته استفاده کنید. با این حال، فلکسو می‌تواند تصاویر با کیفیت عکس را چاپ کند و کار بسیار خوبی را در دستان درست انجام دهد.

 

لیتوگرافی افست (لیتو)

کیفیت چاپ Litho عالی است و برای حجم های بالا مقرون به صرفه است. با این حال، عمدتاً برای چاپ روی لیبل ها (به نام لیتو لیبل) استفاده می شود، که سپس به جای هر نوع چاپ مستقیم لیتو روی جعبه های کروگیت به جعبه کروگیت چسبانده می شود. لیتو زمانی استفاده می‌شود که می‌خواهید عکس‌های واقع‌گرایانه خیره‌کننده، و همچنین نقش برجسته، فویل مهر زدن، شیشه نقطه‌ای یا هر تزیین بیرونی دیگر را داشته باشید.

 

چاپ دیجیتال

پرس های دیجیتال بی شباهت به چاپگرهای دیجیتالی نیستند که در خانه ها استفاده می شوند. از آنجایی که آنها از فایل های دیجیتال استفاده می کنند، نیازی به صفحات چاپی گران قیمت نیست، و همچنین عملاً نیازی به تنظیم وجود ندارد. گرافیک با کیفیت بالاتری نسبت به فلکسو ارائه می دهد و حجم کم ایده آل، سریع و مقرون به صرفه است. با چاپ دیجیتال، با گذشت زمان، سرعت چاپ به طور مداوم افزایش می یابد، کیفیت برجسته می شود و هزینه ها برای حجم های کم و بالا کاهش می یابد.

 

بهترین روش برای استفاده چیست؟

این بستگی به نیاز شما دارد. ابتدا چند سوال از خود بپرسید:

آیا به بسته‌بندی خرده‌فروشی اولیه، POP یا جعبه‌های فرستنده نیاز دارم؟

از چاپ فلکسو برای جعبه های ارسال کننده استفاده کنید. بسته به نوع محصول، اگر نیاز به چاپ روی بسته‌بندی خرده‌فروشی اولیه یا نمایشگرهای POP خیره‌کننده دارید، لیبل لیتو نتایج بسیار بهتری به دست می‌دهد.

 

به چند رنگ نیاز دارم؟

اگر فقط به چند رنگ PMS نیاز دارید، فلکسو احتمالا بهترین گزینه برای شماست.

آیا به چاپ با کیفیت عکس نیاز دارم؟

اگر پاسخ مثبت است، از برچسب لیتو برای حجم بالا استفاده کنید و اگر این کار را نکردید دیجیتال.

تیراژ کار من چقدر است؟

لیتو، از جمله برچسب‌های لیتو، عموماً به بالاترین تیراژ نیاز دارد تا مقرون به صرفه باشد. فلکسو عموماً ارزان‌تر است، بنابراین داشتن حجم کم لزوماً مانعی ندارد. اما دیجیتال راهی برای حجم کم است. وقتی با نماینده  فروشنده خود صحبت می کنید، آماده بودن این سؤالات مهم است. آنها در مورد نوع چاپی که برای نیازهای خاص خود نیاز دارید به شما توصیه می کنند.

برچسب‌ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.